Izstāde "GARŠĪGIE"

Šī gada 31. martā Valmieras Mākslas vidusskolā notika Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes izglītības programmas Vizuāli plastiskā māksla Valsts konkursa III kārta, kurā piedalījās  100 audzēkņi un 47 skolotāji no Vidzemes reģiona profesionālās ievirzes mākslas skolām. Darbs noritēja 3 vecuma grupās strādājot pie uzdevumiem saistībā ar grafikas dizainu - jaunākajai grupai šokolādes iepakojuma dizains un afiša, vidējai grupai - reklāma uz zīmuļa un afiša,  vecākajai grupai blociņa vāks un afiša.  Darbi aizceļoja uz Rīgu, kur tika nodoti žūrijas vērtējumam. Ar rezultātiem varēs iepazīties Madonā š.g. 28. un 29. aprīlī,  kur noritēs konkursa noslēguma pasākums.

Laikā no 2017. gada 1. līdz 13. aprīlim četrās Latvijas pilsētās – Rīgā, Liepājā, Rēzeknē un Valmierā vienlaicīgi notiek Latvijas mākslas skolu audzēkņu darbu izstāde “Garšīgie”. Izstādē skatāmi Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņu valsts konkursa II kārtas darbi – iepakojuma dizaina piedāvājumi dažādiem garšīgiem produktiem. Jaunākie dalībnieki veidoja grafisko noformējumu konfektēm, vecākie - iepakojuma dizainu smūtijam un veselīgam našķim.

Dizaina uzdevumi mācību saturā Latvijas mākslas skolās ir viens no būtiskiem soļiem, kas jāattīsta nākotnē. Iespējams, ka tieši pieredze domāt un strādāt kā dizaineram, palīdzēs jauniešiem veikt izvēli tālākām mācībām dažādās dizaina jomās dizaina un mākslas vidusskolās Latvijā.

Pavisam valsts konkursā piedalījās bērni un jaunieši no simts Latvijas mākslas skolām. Latvijas profesionālās ievirzes izglītības programmu audzēkņu valsts konkursu mākslā ik gadu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

 


 

īzstādes "Garšīgie" afiša
Izstāde "GARŠĪGIE"
Izstāde "GARŠĪGIE"
Izstāde "GARŠĪGIE"
Izstāde "GARŠĪGIE"
Izstāde "GARŠĪGIE"