Konferencē “Uzdrīksties uzvarēt!”

Valmieras Mākslas vidusskolas 1. – 4. kursu skolēni, šodien, 26. oktobrī piedalījās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizētajā uzņēmējdarbības iedvesmas konferencē “Uzdrīksties uzvarēt!”, kas tika organizēta sadarībā ar Junior Achievement Latvijā. Konference norisinājās jau ceturto gadu un šogad konferencei cauri vijās grafiti tēma, kas simbolizē cīņu, nepadošanos, ambīcijas, ticību saviem spēkiem un ilgus gadu desmitus simbolizējusi jaunatnes balsi.

Uz skatuves iedvesmot devas vairāki runātāji, kas stāstīja par mērķu sasniegšanu, lēmumu pieņemšanu, veiksmēm un veiksmēm, kļūdām un uzvarām, piemēram, Latvijas Republikas Finanšu Ministre Dana Reizniece – Ozola norādīja, ka, viņasprāt, labākais talants ir spēja strādāt. Bieži vien cilvēki ar lielu talantu, sava slinkuma dēļ kādā brīdī zaudē cilvēkiem ar lielām darba spējām. Savukārt LMT viceprezidents, iedvesmojot jauniešus norādīja, ka “vecums nav nopelns un jaunība nav trūkums”. Tas nozīmē, ka neskatoties uz jaunību visu ir iespējams sasniegt, ir nepieciešams tikai tiekties uz mērķiem.

Konferences laikā arī tika prezentāti vairāki veiksmīgi projektu un uzņēmumi, kas savu darbību sākuši kā skolēnu mācību uzņēmumi. Dream lights dibinātāji rosināja jauniešus nebaidīties pieteikties arī biznesa ideju konkursiem un startēt uz citām atbalsta programmām. Interesanti, ka biznesa projekta autori arī norāda, ka kopš sava SMU dibināšanas, ir ļoti uzlabojuši produktu, bet šorīd tas maksā mazāk kā sākotnēji. Tas skaidrojams ar to, ka šobrīd ir skaidri veikt produkta pašizmaksas kalkulācija, ietverot gan materiālus, gan savu darba laiku. Visā pasākuma laikā, tās dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar vairākiem iepriekšējo gadu veiksmīgiem SMU piemēriem.

Šobrīd Valmieras Mākslas vidusskolā notiek pieteikšanās skolēnu mācību uzņēmumu dibināšanai un šīs konferences apmeklējuma mērķis bija ne tikai iedvesmot jauniešos, bet motivēt paskatīties uz savām biznesa idejām no cita skatu punkta.

                                                                            Projektu vadītāja Laima Engere
 

JAL