PSP

Š.g.25. oktobrī  VMV vidusskolēni  devās uz Rīgu, Ķīpsalu, lai piedalītos uzņēmējdarbības iedvesmas konferencē “Uzdrīksties uzvarēt”. Konferences saturs bija pārdomāts un iedvesmojošs. Vanda Dauksta, The Riga Toastmasters līdzdibinātāja dalījās pieredzē, kā uzsākt sarunu. Viņa atzina, ka latvieši ir dziedātāju tauta, tomēr jāmācās arī uzsākt un uzturēt sarunu, kas ir svarīgi gan ikdienā, gan uzņēmējdarbības vidē. Ar saviem veiksmes stāstiem dalījās Skolēnu mācību uzņēmuma Rainy Art dibinātājas, Eiropas SMU fināla 2016 dalībnieces Alīna Anete Birnika un Zanda Plaude, reklāmas aģentūras MOOZ! dibinātājs un radošais direktors Ēriks Stendzenieks, īslaicīgo tetovējumu Zeltīte Tattoos idejas līdzautore Mārīte Aleksandra Silava, uzņēmuma Aerodium izveidotājs un īpašnieks Ivars Beitāns, uzņēmuma Blue Shock Race līdzīpašnieks Artis Daugins, Draugiem Group runas vīrs Jānis Palkavnieks un citi. Pasākumu  organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra kopā ar Junior Achievment Latvija, bet to vadīja Renārs Zeltiņš.

Vai skolēns kā klients izmanto visas iespējas, par kurām ir samaksāts? Kas ir būtiskāk – no kurienes Tu nāc vai kur gribi nokļūt? Vai vecums ir nopelns un jaunība trūkums? Kas ir vērtīgāk – savu dzīvi lasīt vai rakstīt pašam? Vai attaisnojumi nedarīšanai ir pieļaujami? Vai katram nē var atrast jā? Kā zināt, vai mans pieņemtais lēmums ir pareizs? Kas ir mūsu īstās bruņas? Kas ir PSP?

Tik daudz pozitīvas enerģijas, iedrošinājuma, iedvesmas, pieredzes un noderīgu padomu vienas darba dienas laikā šķiet kā vērtīgs koncentrāts, ko palēnām izbaudīt, pārdomāt un izprast.

Valmieras Mākslas vidusskolas skolēni spēra  soli savas uzņēmējdarbības virzienā, un, kā teica uzņēmēja Mārīte Aleksandra Silava “Pirmā soļa speršana jau ir pirmais sasniegums”.

Lieliski, ja mums ir talants, un visbiežāk katram arī ir kāds talants, taču Renārs Zeltiņš uzskaitīja tās lietas veiksmīgai uzņēmējdarbībai, kas prasa 0% talanta: punktualitāte, darba ētika, centība un enerģija, attieksme, kaislība, elastīgums, vēlme izdarīt vairāk nekā prasa, gatavība un kritikas pieņemšana. Savukārt , ja mūs interesē vienkārši labāka dzīve, pat nedomājot par uzņēmējdarbību, svarīgi ievērot dažus likumus: smaidīt, neienīst, neuztraukties, dot vairāk, prasīt mazāk, būt vienkāršam un mīlēt.

Lai Valmieras Mākslas vidusskolas skolēniem izdodas spert arī nākamos soļus dibinot savus skolēnu mācību uzņēmumus un sagaidot pirmos pircējus jau Adventes sākumā VMVMARKA  Ziemassvētku tirdziņā Valmieras Mākslas vidusskolā.

Lai mums visiem izdodas! Lai gaišas domas un drosme uzdrīkstēties!

Valmieras Mākslas vidusskolas mākslas projektu vadītāja, skolotāja Ineta Martinsone

 


 

VMV audzēkņi iedvesmas konferencē. Foto Daniela Martinsone