2.klases veidotās vāveres panākumi Līgatnē

Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas takām izsludināja akciju "Čaklās ķepas", kurā aicināja darināt rokdarbus Gada dzīvnieka 2018 – Eirāzijas vāveres – formā, lai dekorētu Līgatnes dabas taku teritoriju un sagādātu prieku apmeklētājiem.

Uzrunāju 2.klases audzēkņus piedalīties šajā akcijā un izveidot vāveri no dabas materiāliem, jo bija jau ievirze mācību priekšmetā Darbs materiālā ar kukaiņiem, tāpēc bērni aktīvi un aizrautīgi piedalījās arī šajā aktivitātē.

Tika zīmētas skices un domāts no kādiem materiāliem gatavos – siens, salmi... un, tad  piedāvāju meldrus – izrādās tāds mazāk zināms materiāls skolēniem. Darbs notika ar meldru īpašību izzināšanu un tā specifiku, jo tie bija mērcēti un slapji.Tā nonācām pie kopīga veidojuma – pinām pīnes un vijām iekšā pamata konstrukcijā un, tā mums sanāca, no neparasta materiāla veidota, ēdelīga vāvere.

Ar iesniegtajiem darbiem tika dekorēta Līgatnes dabas takas teritorija, sagādājot prieku apmeklētājiem svētku laikā, un interesantāko darinājumu autorus apbalvoja Līgatnes dabas taku Svētku eglītes pasākumā 28. decembrī.

Cītīgais darbs vainagojās panākumiem vāverēns turpmāk dzīvos Līgatnes dabas taku informācijas centrā un priecēs dabas taku apmeklētājus.

2.klases varēs noskatīties Dabas pārvaldes veidotās filmiņas par dabu, ar kurām padalīsies arī ar citām klasēm, jo filmiņas var kalpot kā iedvesma jauniem darbiem.

Paldies viesiem 2.klases audzēkņiem un aktīvajiem balsotājiem, kuri atdeva savas balsis par mūsu veidoto vāveri!

Skolotāja Dace Brizauska

Foto: Dace Brizauska
Foto: Dace Brizauska
Foto: Dace Brizauska
Foto: Dace Brizauska
Foto: Dace Brizauska