Dalība Starptautiskajā plenērā Saldū

Neliels ieskats vienā no šīs vasaras jūlija nogales (22.07 – 27.07) radošākajiem notikumiem –, Starptautiskajā plenērā Saldū “Plenērs Rozentāla pilsētā 2019”, kurā piedalījās mākslas skolu audzēkņi un pedagogi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Vācijas, - kopumā plenērs pulcēja vairāk kā 50 dalībnieku.

2019. gada plenēra tēma – LAIKMETS, tika iepazīta, pētīta un studēta gan Saldus pilsētvidē (īpaši ar ievērojamā gleznotāja Jaņa Rozentāla radošo darbību saistītajās vietās, piemēram, - Saldus Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā baznīca (glezna / diplomdarbs “Pēc dievkalpojuma”); J. Rozentāla akmens upes Cieceres labajā krastā, uz kura mākslinieks bieži sēdējis un gleznojis (akmens redzams gleznās “Pie strauta”, “Ziemas ainava”), gan viesojoties Jaunauces muižas pilī, – iedvesmu smeļoties pils vēlīnā klasicisma arhitektūrā, parkā un “sastingušajās” laikmeta sadzīves ainiņās (iespēja skicēt, zīmēt un gleznot ampīra stila, 19.gs. beigu un 20.gs sākuma perioda tērpos / tērpu rekonstrukcijās ģērbtus dzīvos modeļus).

Plenēra programmu papildināja - orientēšanās spēle Saldū, iepazīšanās vakars (grupu prezentācijas), radošās darbnīcas audzēkņiem un pedagogiem, dalībnieku radošais vakars (jauniešu organizēts un vadīts), kā arī plenēra noslēguma vakars un izstādes atklāšana – Saldus Mūzikas un mākslas skolā (skatāma līdz septembra beigām).

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu pārstāvēja septītās klases audzēknes / absolventes: Unda Barisa, Evelīna Marta Mardaka, Helēna Razminoviča, Rūta Denīse Sīmane.

Unda Barisa: “Plenērs Saldū man bija brīnišķīga pieredze. Ļoti izbaudīju to, ka tika dota liela radošā brīvība – katrs pats varēja izvēlēties, ko un kā zīmēt vai gleznot. Saldus vispār ir ļoti skaista un interesanta pilsēta, labprāt tur atgrieztos. Es arī iepazinu vairākus cilvēkus ar līdzīgām interesē, ar kuriem varēja lieliski pavadīt brīvos brīžus.”

Ceļojošā izstāde* “Plenērs Rozentāla pilsētā 2019” – 2019./2020.mācību gadā viesosies visu plenēra dalībnieku pilsētās – Saldū, Kuldīgā, Jelgavā, Ķekavā, Ventspilī, Valmierā, Šilutē (Lietuva), Vodjā (Igaunija), Līderbahā (Vācija).

 

Paldies - Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolai par doto iespēju būt plenērā, Valmieras BSS, VTU Valmiera šoferīšiem par nogādāšanu un atgādāšanu no plenēra, un pats lielākais paldies Saldus Mūzikas un mākslas skolai par brīnišķīgo plenēra programmu un sirsnīgo uzņemšanu.

*darbu izlase / atlase - katram plenēra dalībniekam viens labākais darbs – autora izvēlēts

Plenēra dalībniece / pavadošais pedagogs Indra Cālīte

Vairāk fotogrāfijas šeit.

Foto – Indra Cālīte

Foto: Indra Cālīte