Izstādēs Rīgā

Šoreiz uz Rīgas muzejiem devāmies kopā 4.un 5.klases. Mūsu mērķis bija iepazīties ar muzeju "Rīgas Jūgendstila centrs", Latvijas Nacionālā mākslas muzeja patstāvīgo ekspozīciju un aplūkot austrumu mākslas ekspozīciju mākslas muzejā  "Rīgas Birža". VMV audzēkņiem mācību procesam noderēs ieskats Rīgas jūgendstila laika dzīvoklī, bet īpaši aizraujoša bija muzeja interaktīvā ekspozīcija jaunizveidotajās pagrabstāva zālēs, kurās katrs interesents varēja uzbūvēt savu "jūgendstila sapņu māju" un iegūt apliecību par arhitekta izglītību, kā arī nofotografēties draugu kompānijā ar tā laika cepuri galvā. Daudziem iespaidīga šķita Latvijas Nacionālā mākslas muzeja plašā ekspozīcija un grandiozās  telpas, īpaši stikla grīda ēkas trešajā stāvā.

Pēc tam skolotājas Katrīnas vadībā audzēkņi iepazina Latvijas Mākslas akadēmijas telpas. 

Pēcpusdienā devāmies uz muzeju "Rīgas Birža, kurā  īpašu vērību piegriezām Austrumu mākslas kolekcijai. Šīs kolekcijas apskate palīdzēs sagatavoties "Japānas nakts" pasākumam, kurš aprīļa sākumā notiks skolā.

Taču neizdzēšamāko iespaidu uz visiem atstāja izstāžu centrs "Rīgas mākslas telpa".  Tur redzējām izstādi "Cilme". Izstādē redzamie darbi un laikmetīgums uzrunāja ikvienu, dodot iespēju pašiem kļūt par mākslas darba tapšanas daļu.

Par jauko ekskursiju sakām paldies skolotājām Silvijai, Ilzei, Dacei, Katrīnai un Gustava mammai.

                                                                                                  Sk. Inese Andersone
 

Pie Latvijas Mākslas akadēmijas
"Rīgas Jūgendstila centra" muzejā
"Rīgas Jūgendstila centra" muzejā
"Rīgas Jūgendstila centra" muzejā
Izstāžu centrā "Rīgas mākslas telpa"
Izstāžu centrā "Rīgas mākslas telpa"
Izstāžu centrā "Rīgas mākslas telpa"