Latvijai – 100, Sprīdītim – 150

14.11.2018. Valmieras Integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā notika Valmieras pilsētas, Naukšēnu, Rūjienas, Burtnieku, Mazsalacas, Beverīnas un Kocēnu novadu vizuālās mākslas konkursa "Sprīdītis Latvijā" izstādes atklāšana un laureātu godināšana.

Izstādē tika noformēti 69 skolēnu darbi, 28 dalībnieki apbalvoti ar Valmieras Dizaina un Mākslas vidusskolas diplomiem, bibliotēkas un autoskolas "Sprīdītis" sarūpētajām balvām. Ar dziesmām un priekšnesumu laureātus sveica Valmieras Viestura vidusskolas teātra "Sprīdītis" dalībnieki un PII "Sprīdītis" grupa.

Īpašs paldies Rūjienas vidusskolas 3.klasei par radošo pieeju konkursā – mini teātri ar fotografētiem tēliem un lugu, ko mazie aktieri izspēlēja izstādes atklāšanā.

Mākslas darbu ir ļoti daudz un dažādās tehnikās. Tajos ir atpazīstamas Latvijas vietas un katrā no tiem ir Sprīdītis – tikpat vienreizējs un unikāls, kā ikviens no 1.-10.klases konkursa dalībniekiem.

Ikviens darbs ir pelnījis atzinību par audzēkņu centību, izdomu, vizuālo risinājumu un ietverto vēstījumu. Īpaši čakli un radoši bija Mazsalacas, Valmieras Viestura vidusskolas, Valmieras Pārgaujas sākumskolas un Rencēnu pamatskolas mākslinieki.

Darbi tika vērtēti pa klašu grupām vairākās nominācijās: par atpazīstamību un lokālo sajūtu, par izcilāko grafisko veikumu, gleznieciskākie un tēlainākie darbi, par radošo kompozīciju, kā arī par laikmetīgāko "Sprīdīti".

Annas Brigaderes "Sprīdītis", kuram šogad aprit 115 gadi, vēl joprojām ir ļoti aktuāls. Tas ir stāsts par vērtībām un laimi.

Sprīdītis ir zēns, kurš meklējot laimi, sastopas ar dažādiem izaicinājumiem, grūtībām un pārbaudījumiem.

Izstādē ir apskatāmi arī zīmēti mūsdienu Sprīdīši, kuri aizbraukuši uz Angliju un citām zemēm, atkal atgriežas mājās.

Tieši šobrīd, kad svinam Latvijas 100-gadi, Sprīdītis atgādina par Latviju – mūsu dzimteni – laimīgo zemi.

Sirsnīgs PALDIES audzēkņiem un viņu skolotājiem par atsaucību un dalību konkursā!

Novēlam arī turpmāk būt radošiem un godam pieņemt arvien jaunus mākslinieciskus izaicinājumus!

Ikviens laipni lūgts apmeklēt izstādi, kas Valmieras integrētajā bibliotēkā būs apskatāma līdz Ziemassvētkiem.

"Sprīdītis Latvijā" dalībnieki, kuru darbi izvirzīti izstādei apskatāmi šeit.

 

                              Informācija: Silvija Melnūdre (VDMV); Lolita Dreimane (Valmieras bibliotēka)

Publicitātes foto
Publicitātes foto
Publicitātes foto
Publicitātes foto