Mākslas izstāžu apmeklējums Rīgā

Piektdien, š.g. 13.oktobrī 6.un7.klašu audzēkņi apmeklēja mākslas izstādes Rīgā. Par spīti piektdienai, trīspadsmitajam, paveicām visu iecerēto un mājās atgriezāmies ar jaunām zināšanām un izpratni par laikmetīgo mākslu.

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā apmeklējām laikmetīgās mākslas izstādi “Nosaukumam nav nozīmes”, kas reprezentē 32 Latvijas mākslinieku jaunus darbus un Edgara Vērpes personālizstādi “Intereses. Konflikts”.

Mākslas un tehnoloģiju kvartālā "Sporta 2" bija skatāma multimediālā formāta izstāde "Sapņu upe" – ekspozīcija ar modernajām projekciju tehnoloģijām un animācijas efektiem, kurā uz lielajiem ekrāniem klasiskās mūzikas pavadījumā tiek iedzīvinātas vairāk nekā 100 Latvijas mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas gleznas.

7.klase apmeklēja Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju, bet 6.klase Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā aplūkoja izcilā somu dizainera Tapio Virkalas darbus izstādē “Dzeja stiklā, porcelānā un sudrabā”.

 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS bija iespēja aplūkot divas personālizstādes – Vijas Zariņas un Kaspara Zariņa projektu “Paralēli” un Ata Jākobsona personālizstādi “The Bright Night of the Soul / Dvēseles gaišā nakts”.

Izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” izstādē “Laime pazīst pasauli” – iepazināmies ar Māra Subača šajā gadā jaunradītajiem darbiem, kas tapuši, domājot par laimi kā cilvēka augstāko esamības formu.

Noslēgumā apmeklējām topošo mākslas centru ZUZEUM (Lāčplēša ielā 101). kur skatāma līdz šim vērienīgākā Izraēlas laikmetīgās mākslas reprezentācija Baltijā - izstāde “Sapņi un drāmas” (Dreams and Dramas).

Paldies skolotājai Indrai Cālītei par veiksmīgo izstāžu apmeklējuma plānojumu.

 

                                                                                          Sk. Velta Rone

Izstāžu apmeklētājums
Izstāžu apmeklētājums
Izstāžu apmeklējums