Pasākums "Japānas nakts"

Lai dažādotu un bagātinātu 2. līdz 7. klašu profesionālās ievirzes izglītības programmas “Vizuāli plastiskā māksla” audzēkņu mācību procesu, Valmieras Mākslas vidusskolā jau otro gadu norisinājās alternatīvs mācību pasākums “Japānas nakts”. Pagājušajā gadā temats bija Ēģipte, savukārt šogad, kā jau iespējams noprast pēc pasākuma nosaukuma, – Japāna.

Skolā šis pasākums ir liels notikums, kam gatavojas visi. Šogad pasākums notika 6. aprīlī. Pirms “Japānas nakts” 2. – 7. klašu audzēkņi, kopā ar vecākiem un skolotājiem, radīja tematam atbilstošus tērpus – kimono un obi jostas. Skolotājas un vidusskolēni veidoja pasākuma vizuālo noformējumu, lai skolas telpās radītu tematam atbilstošu atmosfēru. Februārī norisinājās skiču konkurss “Japānas nakts talismans”. 2. līdz 7. klašu audzēkņi konkursa laikā radīja vienu vai vairākas skices pasākuma talismanam/ tēlam. Vēlāk no šīs skices tika izveidotas piespraudes, kuras saņēma ikviens dalībnieks kā piemiņu par pasākumu.

“Japānas nakts” laikā tika organizētas desmit darbnīcas. Tika veidoti origami, vēdekļi, vēja zvani un lampiņas, apgleznotas maskas, sacerētas haikas, iepazīta Japānas rakstība, deja un Kawaii kultūra. Visiem pasākuma dalībniekiem tika veidotas arī tematam atbilstošas frizūras. Noslēgumā norisinājās tēlu un apgūto kustību demonstrācija.

Paldies skolotājiem un vidusskolas audzēkņiem, kuri iesaistījās “Japānas nakts” organizēšanā, ieguldot savu laiku un darbu, lai bagātinātu mācību procesu un ikdienu padarītu vēl aizraujošāku. Kā arī pateicība bērnu un jauniešu vecākiem par līdzdalību un sapratni.

Valmieras Mākslas vidusskolas mākslas projektu vadītāja Gita Dukure

Foto: Uģis Brālēns

Foto: Uģis Brālēns