Atskats uz pasākumu “Daudz laimes dzimšanas dienā, Latvija”

16. novembrī skolas zālē notika pasākums, kas veltīts valsts simtgadei. Ar svinīgu, skaistu un emocionālu uzrunu – savu eseju – pasākumu atklāja skolas direktore Inese Mētriņa.

Šim pasākumam jaunieši gatavojās jau krietnu laiku iepriekš – kopā ar latviešu valodas skolotāju Intu Kurvīti 1.-3. kursa audzēkņi rakstīja un lasīja esejas “Mana Latvija”. Katram eseja citādāka – gan izcelta Latvijas daba un gadalaiki, gan cilvēks un ģimene, gan izcīnītā brīvība un vēl, un vēl…Vikija Klāsone no 2. kursa raksta: “Es Latviju redzu – krāsām un smaržām bagātu. Zilā. Tā liek saskatīt, cik daudz mums dažādu ūdeņu ir, bet visskaistākā ir Baltijas jūra. Zaļā. Tā liek domāt par mūsu zemes skaisto, tīro, neskarto dabu, ievu, ceriņu, ābeļu un ķiršu ziediem, priežu, kļavu, ozolu un liepu staltumu, pieneņpūku vieglumu un nezāļu spītību augt!”

Eseju laikā par muzikālo noformējumu rūpējās VDMV profesionālās ievirzes izglītības vidusskolas programmas audzēknis Alberts Bērziņš. Savukārt, starp esejām, pasākuma apmeklētāju ausis un dvēseles priecēja Mika Frišfelda mūzika. Un ne tikai priecēja, bet arī lika aizdomāties par mūsu vērtībām un apzināties, cik daudz atbildības gulstas uz mums pašiem.

4. kurss bija radījuši audiovizuālu vēstījumu “Mana Latvija”. Pasākuma noslēgumā pirmizrādi skolā piedzīvoja VDMV audzēkņu zīmētā filmiņa “Karoga stāsts”.

Latvijas simtgades gadā, un ne tikai, esam lepni un pateicīgi par savas skolas audzēkņiem!

Pasākums tika īstenots ar iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja: Gita Dukure, VDMV mākslas projektu vadītāja

Foto: Beatrise Anda Ozoliņa, VDMV 2.b Foto kursa audzēkne

Foto: Beatrise Anda Ozoliņa
Foto: Beatrise Anda Ozoliņa
Foto: Beatrise Anda Ozoliņa
Foto: Beatrise Anda Ozoliņa
Foto: Beatrise Anda Ozoliņa
Foto: Beatrise Anda Ozoliņa
Publicitātes foto