Kino programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros

VDMV audzēkņu un skolotāju kino apmeklējums kinoteātrī Gaisma, Juliāna Šnābela filma "Van Gogs. Uz mūžības sliekšņa".

16.janvārī, plkst.19:30 VDMV profesionālās vidējās izglītības programmas audzēkņiem un viņu skolotājiem tika dota iespēja apmeklēt filmu par pazīstamo gleznotāju Vinsentu van Gogu.

Filmas kinoteātra "Gaisma" anotācijā rakstīts: "Vinsents Van Gogs bija kā apsēsts ar glezniecību un sapņoja izmainīt pasauli. Viņš visur jutās kā trimdinieks un vienmēr gribējis atrast jaunu gaismu gleznām, kuras vēl neviens nav redzējis. Laikā, kad ikdienas dzīve un kaislība uz glezniecību viņam sagādāja tikai jaunas un jaunas ciešanas, Van Gogs pievēršas lietām, kuras atrodas ārpus ierastās sapratnes par laika ritējumu un vēl par soli vairāk pietuvinātos mūžības vārtiem." Sekojot līdzi sižetam un interesantajam kino režisora un operatora redzējumam, iekrita sirdī vārdi, ko saka Van Gogs: "Varbūt es esmu mākslinieks tai paaudzei, kas vēl nav dzimusi?"

Esam priecīgi un filmas iedvesmoti būt šī nākamā paaudze, kas mācās saprast, radīt un atrast vērtības mākslā, kas ir mūžīgas. Paldies J.Paulauskai un SIA “3D cinema” komandai.

 

Informāciju sagatavoja: Direktores vietniece audzināšanas darbā Inese Andersone

Publicitātes foto/ kadrs no filmas

skolas soma

 

Publicitātes foto