SVĒTKI VMV

Smaržo jasmīni un peonijas, zied Jāņu zāles, gaisā virmo satraukums un  svētku sajūta. Tieši šādi varētu raksturot 17. jūniju Valmieras Mākslas vidusskolā. Rīta pusē trīspadsmit Valmieras Mākslas vidusskolas diplomandi aizstāvēja savus diplomdarbus.

 Interjera dizaina un Reklāmas dizaina nodaļu diplomdarbus vērtēja Latvijas Dizaineru savienības priekšsēdētājs un Dizaina biroja “Dizains videi” direktors Andrejs Broks, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas skolotāja Inese Pētersone, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Gita Straustiņa.

 Diplomdarbus interjera dizainā aizstāvēja Krista Elza Beikmane, Daina Eltermane ( diplomdarbu vadītāja Ineta Perova), Sintija Mieze, Lauma Marjanova (diplomdarbu vadītāja Vizma Auzenberga – Kalniņa), kā arī  Alise Blāķe un Ineta Martinsone (diplomdarbu vadītājs Edgars Bogdāns). Šogad interjera dizaina darbu tēma ir BIROJS, un tas nozīmē, ka vairākiem birojiem tuvākā vai tālākā Valmieras apkārtnē ir laimējies tikt pie jauna biroja interjera plāna, vizualizācijām un pat jaunā biroja interjera risinājuma maketa .

Diplomdarbus reklāmas dizainā aizstāvēja Elīna Klikuča, Ineta Blūma un Sintija Mirka (diplomdarbu vadītāja Kristīne Zemļicka – Brālēna).

Apģērba dizaina nodaļas  diplomdarbus vērtēja modes mākslinieks, Modes nama “FRAZZO” īpašnieks Aleksandrs Pavlovs, Latvijas Mākslas akadēmijas docente Māra Binde, modes māksliniece un radošā direktore Sonita Pāvuliņa. Diplomdarbus apģērbu dizainā aizstāvēja Lita Zūle (diplomdarba vadītāja Māra Nadziņa), Elīna Grīnberga, Agnese Jakobsone, Inese Vēvere (diplomdarbu vadītāja Inga Berga Bīriņa ).

Pēc saspringtās un satraukuma pilnās diplomdarbu aizstāvēšanas sekoja Valmieras Mākslas vidusskolas izlaidums, kurā klātesošos uzrunāja skolas direktors Edgars Bogdāns, direktora vietniece izglītības jomā Inguna Ozola, kā arī audzinātājas Indra Cālīte un Iveta Gudeta. Izlaidumā bija iespēja noskatīties Apģērba dizaina nodaļas diplomandu apģērbu kolekciju modes skati. Kolekcijas bija dažādas, tāpat kā jaunās modes mākslinieces, katra ar savu raksturu un šarmu.

Atzinīgi vārdi, sirsnīgas pateicības ģimenēm un skolotājiem , atmiņas par kopā pavadīto laiku,  apsveikumi un laba vēlējumi turpmākajam dzīves lidojumam, pēdējie fotogrāfijās iemūžinātie mirkļi mīļās skolas pagalmā, un… Nekas jau nav beidzies – starp smaržīgajiem jasmīniem un Jāņu zālēm ir pavērušies jaunu ziedu pumpuri. Kādi tie būs, cik krāšņi uzziedēs un cik patīkamu smaržu ap savu radīto mākslu un dizainu izplatīs, to rādīs laiks. Viss tikai sākas…

Milzīgs paldies visiem Valmieras Mākslas vidusskolas skolotājiem par pacietību un ieguldījumu katra diplomanda izaugsmē, kursu audzinātājām Indrai Cālītei un Ivetai Gudetai par sirsnību un  rūpēm. Īpašs un vārdos nenovērtējams paldies diplomdarbu vadītājiem Edgaram Bogdānam, Inetai Perovai, Vizmai Auzenbergai – Kalniņai, Kristīnei Zemļickai – Brālēnai, Mārai Nadziņai un Ingai Bergai Bīriņai.

Katrs izaicinājums un pārbaudījums, ko pārvaram, mūs pilnveido, iedvesmo un spārno turpmākajam. Lai šo jauko sajūtu izdodas piedzīvot vēl daudziem jauniem, radošiem cilvēkiem, kas izvēlēsies Valmieras Mākslas vidusskolu par savējo!

Ineta Martinsone, Valmieras Mākslas vidusskola

 

Elīnas Grīnbergas apģērbu kolekcija"Coral Noir"
Apģērbu dizaina kvalifikācijas komisija
Agnese Jakobsones apģērbu kolekcija "THE DARK LURE"
Litas Zūles apģērbu kolekcija "Rīta rasa"
Ineses Vēveres apģērbu kolekcija "Diena naktī"
Sintijas Mirkas kvalifikācijas darbs "Kale"
Elīnas Klikučas kvalifikācijas darbs "Tran-Tri"
Inetas Blūmas kvalifikācijas darbs "Mēs komanda"
Alises Blāķes kvalifikācijas darbs ""AJ Furniture" koplietošanas telpas""
Kristas Elzes Beikmanes kvalifikācijas darbs "Cēsu dzīvokļu pārvaldes biroja telpu interjers"
Sintijas Miezes kvalifikācijas darbs "SIA"Baltic proweld"biroja telpas interjers"
Dainas Eltermanes kvalifikācijas darbs "Cēsu dzīvokļu pārvaldes biroja telpu interjers"
Inetas Martinsones kvalifikācijas darbs ""SIA"Austris AG" biroja interjers"
laumas Marjanovas kvalifikācijas darbs "SIA"Divi Divi" biroja interjers"
Tūlīt jau VMV absolventi
Direktora Edgara Bogdāna uzruna
2016.gada absolventi
VMV absolventi kopā ar skolotājiem
IV kursa absolventi
IIb kursa absolventi